Kuidas pandeemia ajal suurejooneliselt juubelit tähistada?

Meie hea klient YIT tähistas 2021. aastal oma 30. tegevusaasta täitumist Eestis ning pöördus meie poole küsimusega, mis vaevas pandeemia-aastatel paljusid ettevõtteid – kuidas tähistada pidulikku sündmust olukorras, kus pidu korraldada pole võimalik või sobilik? 

Meie soov oli töötada välja lahendus, mis võimaldaks kiigata ajalukku, tooks esile suurimad saavutused ja tunnustaks inimesi, kes nende sünnile kaasa on aidanud. Lisaks oli meie eesmärk tagada, et juubeli tähistamine ei saaks lihtsalt erinevates kanalites ära märgitud, vaid püsiks aktuaalsena pildis mitme kuu vältel.

Nii jõudsimegi loovkontseptsioonini, mille raames lõime YIT kodulehele piduliku saavutuste seina ei rohkem ega vähem kui 30 põneva edulooga aastate jooksul kõige eredamalt meelde jäänud projektidest.

Saavutuste seinalt leiab lugusid tuhandete kodude, hubaste ja funktsionaalsete ärihoonete kui ka kaasaegse linnaruumi ehitamisest, mida YIT projekteerimis- ja ehitusmeeskond jääb meenutama nii nende keerukate arhitektuuriliste lahenduste, innovaatiliste töömeetodite kui ka tööde käigus meeskondi tabanud ootamatuste tõttu. Iga loo pealkiri sisaldab endas vihjet, mille poolest see projekt kõige erilisem oli.

Näiteks leiab juubeli puhul koostatud kolmekümne eduloo seast Rakvere Vallimäe rajamise kui kõige suurema muutuse linnakeskkonnas, Tallinna Lennujaama lennuraja ja muude territooriumi osade uuendamise kui kõige spioonilikumad ehitustööd, Tartu avavangla kui kõige elumuutvama hoone ehituse ning Ämari Lennubaasi perimeetri laiendamise tööd, mis vaatamata töid raskendanud jääkreostuse avastamisele ja ulatuslikule arheoloogilisele leiule pälvisid tiitli „Kõige paremini graafikus püsinud projekt“.

YIT kogemuste pagasisse kuuluvad ka näiteks koostöös alpinistidega kõige kõrgemal teostatud ehitustööd Tallinna Teletorni renoveerimisel, aga ka tuukrite abil sügaval mere põhjas Bekkeri sadama kaide toestamine, mille nimetasime kõige raskemini silmaga mõõdetavaks projektiks. Kõige pidulikuma projektina sai aga saavutuste seinale postitatud lugu Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul uute keskväljakute rajamist Eesti linnadesse.

Ehitusettevõtte meeskond tunneb erilist uhkust ligi 4000 kodu arendamise ja ehitamise üle, mistõttu kirjutasime edulugusid ka sellest, kuidas YIT on loonud kodusid privaatsetesse aedlinnalikesse keskkondadesse, kuhu ehitusmasinatega mahtumine tundub algul pea võimatu ülesanne, ning osanud näha perspektiivi seni näotutes tühermaades, kuhu tänaseks on kerkinud terviklikud elurajoonid, nagu näiteks 15 aasta jooksul arendatud Mäepealse kvartal Nõmme ja Mustamäe piiril. Ühe erilisema ümbersünnina tõime esile Vibu kvartali, mille rajamisega sai alguse ohtlikult lagunenud ja ebaatraktiivsest tööstus- ja militaarala muutumine täisväärtuslikuks Kalaranna elukeskkonnaks, kus kinnisvarahinnad püstitavad ostuhuviliste rohkuse tõttu üha uusi ja uusi rekordeid.

Loovkontseptsioon võimaldas YIT-l jagada lugusid oma kolme aastakümne jooksul kogutud saavutustest seitsme kuu jooksul. Kuna need ilmusid lisaks kodulehele ka ettevõtte sotsiaalmeedia kanalites ning uudis saavutuste seina loomisest leidis äramärkimist ka üleriigilises meedias, pälvisid lood hulgaliselt lugejaid ning YIT saavutuste seinast kujunes ettevõtte üks populaarsemaid rubriike.

Uudised