Linnud, leopardid ja värvipritsmed ehk Oiva Toikka seni avaldamata kollektsiooni esitlus Eestis

Kui kuulsime, et Iittala klaasivabrikust on leitud salapärane kast legendaarse disaineri Oiva Toikka visanditega, kus lisaks esemeteks realiseerunud Kastehelmi joonistele ka palju visandeid, mida maailm pole varem näinud, ning et Iittala on nende mustrite ja visandite põhjal ka kollektsiooni loonud, siis teadsime kohe, kus seda kollektsiooni kodumaistele disainigurmaanidele esitleda. 

Ühel hallil oktoobrikuu päeval kutsusimegi kohalikud disainisõbrad retromööblist, industriaalsest hõngust ja värvidest laetud Kopli Kööki tutvuma Oiva Toikka seni avaldamata mustrite ja visandite põhjal loodud Curious Mind of Oiva Toikka kollektsiooniga. Viimane toob interjöörihuvilisteni suve kuumusest, Aafrika loodusest ja Toikka suurest armastusest, lindudest, inspireeritud julge ja rõõmsa disainiga esemed, mida ühendavad kuus erinevat Toikka kunstiteost, mis on kantud kollektsiooni tassidele, plakatitele, pleedidele, voodipesule, rätikutele ja taldrikutele.

Restorani lastenurk muutus leopardimustriliseks magamistoaks, kus soovi korral lõunaund nautida, kapipealsed täitusid lõbusate tassidega, laudadel valitses planeeritud segadus pintslitest, marmelaadikuulidest, kasutatud teepakkidest ja poolikutest tassidest ning seinu kaunistasid vanameistri loodud lustakad postrid. Magustoidu loomisel lasime Sandra Sentjurinil inspireeruda Toikka värskest kollektsioonist ning selle tulemusena said disainisõbrad nautida kunsti otse oma taldrikult.

Soovisime, et külalised ei oleks pelgalt vaatlejad, vaid oleksid ümbritsetud legendaarse disaineri töödest. Lubasime külalistel kogeda Toikka maailma, kus peavoolustiil ei olnud kunagi teemaks. Disainerit kannustas tema lõputu kujutlusvõime, talle meeldis katsetada ja eriti meeldis talle see, kui asjad ei läinud nii nagu planeeritud. Seda viimast katsetas legend ise meie peal ilmselt ka pilvepiiril istudes, sest kogu ürituseks vajalik saadetis läks kummalisel kombel kaduma ning jõudis meieni vaid loetud tunnid enne ürituse algust.

Pisut kapriisne, alati lõbus, mõneti vastuoluline, mõnusalt ekstravagantne ja tihti mänguline — selline on Oiva Toikka looming ning meil on südamest hea meel, et saime seda organiseeritud segadust ja rõõmu luua!

 

 


Uudised