Üritus, mis viis osalejad kuule

Septembris väisas Eestit 85 Young President Organisation (YPO) liiget ning meil oli au koos kohalike liikmetega selle kõrgetasemelise äridelegatsiooni kolmepäevast visiiti Tallinnasse korraldada.

Kui tavapäraselt pöördub klient agentuuri poole vähem või rohkem põhjaliku lähteülesandega ja annab siis ohjad üle, siis selle ürituse puhul olime kliendiga kui üks tiim ning üritus kujunes algusest lõpuni meie ühise koostööna. Esiteks on siinsed võõrustajad olnud selle organisatsiooni liikmed juba 12 aastat, teiseks tunnevad nad neid inimesi põhjalikult ning teavad täpselt, mida osalejad ühelt selliselt ürituselt ootavad.

Ürituse kava väljatöötamine oli kindlasti kõige aeganõudvam protsess, sest see globaalne mõjuvõimas võrgustik ühendab rahvusvaheliste ettevõtete omanikke ja juhte, kellele kuuluvate ühingute ja ettevõtmiste varad moodustavad üle 25% maailma varadest. Nad käivad neli korda aastas sellistel inspiratsiooni ja networking üritustel, lisaks reisivad seoses töö ja eraeluga, nii et selliste külaliste üllatamine on paras väljakutse.  Kindel oli see, et külalistele tuleb korraldada meeldejääv nädalavahetus Tallinnas, mida iga tavaturist niisama lihtsalt kogeda ei saaks.

Pärast mitmeid arutelusid otsustasime keskenduda Tallinna mereäärsele asukohale ja kaunitele vanalinnavaadetele, harivale meelelahutusele ja küberturvalisusele. Samuti lubasime külalised kosmosesse lennutada. Ja see ei olnud lihtsalt lubadus!

Alustuseks sündis YPO liikmetes huvi tekitamiseks ChatGPT, YPO liikmete jaoks eneseiroonilise tuntud kantrilaulu, kohalike organisatsiooniliikmete ja kaunite Tallinna paikade koostöös ürituse kutse ehk video, mille esmaesitlus toimus Oslos ja mis pani inimesed kiirelt üritusele registreeruma.

Fast forward septembrisse – kolme päeva jooksul said külalised vaadata „Ükssarviku“ filmi ning kohtuda filmitegijaga, kuulata kiriku suletud uste taga, kuidas võimsal orelil kõlab näiteks Ed Sheeran ja külastada Estonia klaverivabrikut, kus valmistakse käsitööna kümneid tuhandeid eurosid maksvaid maailmakuulsaid pille. Samuti andsime külalistele võimaluse ammutada küberohtudega seotud teadmiseid ja katsetada häkkimist sihtasutuses CR14, einestada Eesti ühes parimas restoranis Tuljak, kuulata Briti kirjanik Neil Taylori humoorikat ülevaadet Eesti ajaloost, võistelda omavahel muusikakirjutamises, et ERSO muusikud saaksid parimad palad ette kanda, istuda Riigikogus kohalike saadikute kohtadel ja kuulata Luukas Kristjan Ilvest, ronida Pika Hermanni tippu, nautida Tallinna ilu nii ürituse ametliku transpordina kasutusel olnud kahekordsete bussidega sõites kui ka keskaegse linnatuuri käigus ning pidutseda septembrikuises jaheduses otse rannaliival. Viimane sai teoks Teras Beachil, mis oli selleks õhtuks maskeerunud kosmoseks, kus muuhulgas sai kogeda Jaan Roose gravitatsiooni eiramise oskust ja pärast tema etteastet ka ise oma oskused proovile panna.

Õhtu kõrghetk oli kindlasti maailmakuulsa filmiprodutsendi Torsten Hoffmanni kosmoseturu teemalise dokumentaalfilmi maailma esmaesitlus ja arutelu.

Ja et see kosmoseteema kenasti tervikuks siduda, sai iga külaline anda enda DNA proovi, mis järgmise Lifeship missiooniga koos grupipiltidega kuule saadetakse. Kui anda kastist välja mõtlemisele mõõtmed, siis umbes sellised need võiksidki olla.

Õhtule ja kogu üritusele pani punkti trummimängu meistriklass, kus 85 inimese loodud trummimuusika põimus DJ rütmidega peomeeleoluks ja valgushowks.

Põnevad kolm päeva Tallinnas said organisatsiooni liikmetelt nende ürituste ajaloo kõrgeima keskmise hinde ning kiidu- ja tänusõnu laekus korraldustiimile ka veel nädal hiljem.

Saime nina taaskord pista ürituste maailma ja peame tõdema, et see meeldib meile väga!


Uudised